Profilaktyka

Profilaktyka chorób zębów i dziąseł to przede wszystkim systematyczne wizyty u higienistki, wykonującej profesjonalny zabieg czyszczenia zębów z osadu, płytki oraz kamienia nazębnego.

Zabiegi te nie tylko poprawiają stan kliniczny, ale również usuwając przebarwienia z kawy czy herbaty wpływają na estetykę Twojego uśmiechu.

Higienizacja wykonywana jest przez dyplomowane higienistki stomatologiczne, które zostały przeszkolone w tym zakresie oraz cały czas doskonalą swoje umiejętności pod czujnym okiem doktora Jurczyńskiego, a także na kursach i dodatkowych szkoleniach.


Higienizację, czyli profesjonalne czyszczenie zębów można podzielić na dwie składowe:  scaling naddziąsłowy oraz scaling poddziąsłowy.
 
Pierwszy z nich to eliminacja kamienia naddziąsłowego, osadu, przebarwień oraz płytki nazębnej. To właśnie na ten zabieg powinieneś się systematycznie zgłaszać.
Higienistki na Twoją prośbę przypomną i wyznaczą termin kolejnej wizyty, kontaktując się telefonicznie.

Scaling poddziąsłowy, wykonywany w sytuacjach dużej ilości kamienia znajdującego się pod dziąsłem, wykonują higienistki: Katarzyna Kowal, Barbara Gola i Dorota Karlik, oraz nasi lekarze: lek. dent. Dagmara Cagiel-Jeż, lek. dent. Maciej Stanuszek oraz lek. dent. Anna Szymańska. O konieczności wykonania takiego zabiegu zawsze decyduje lekarz.