Wybielanie

Częste picie herbaty, kawy lub czerwonego wina powoduje powstawanie osadu oraz nieestetycznych przebarwień na zębach. Systematyczne wizyty u higienistki zapobiegają ich powstawaniu, lecz co zrobić, gdy są one na tyle trwałe, że higienizacja to za mało?
Dzięki nowoczesnej technice wybielania zębów, można łatwo i trwale sie ich pozbyć.

W naszym gabinecie oferujemy Wam dwie sprawdzone metody wybielania zębów.

Wybielanie zębów lampą firmy    oraz wybielanie nakładkami samodzielnie w domu.


Wybielanie lampą Beyond, polega na zaaplikowaniu przez higienistkę w pierwszej kolejności płynnego żelu na dziąsła, tzw. koferdamu, aby ochronić je przed światłem lampy wybielającej. Następnie nakładany jest na zęby specjalny preparat wybielający. Pod wpływem światła z lampy Beyond zwiększone jest przechodzenie  aktywnych składników preparatu (głównie nadtlenek wodoru) przez szkliwo do zębiny, czego efektem są białe zęby. Po skończonym cyklu preparat wybielający jest ściągany, aby po chwili założyć jego nową warstwę.
Cały zabieg trwa około jednej godziny, a uzyskany kolor zębów stabilizuje się przez okres dwóch tygodni. W tym okresie należy przestrzegać tzw. "białej diety", polegającej na eliminacji pokarmów zawierających barwniki, które mogłyby zaburzyć otrzymany efekt.

Wybielanie nakładkami jest wykonywane w domu przez pacjenta. Po wcześniejszej konsultacji lekarskiej wykonywane są indywidualne nakładki u technika, pasujące idealnie do kształtu zębów. Następnie przez okres 2 tygodni, codziennie przez 4 godziny należy nosić nakładki, po zaaplikowaniu do nich preparatu wybielającego, który pacjent otrzymuje od higienistki.

Zdjęcia przed i po wybielaniu można zobaczyć
tutaj.

Przed wybielaniem oraz po nim, higienistka wykonuje komputerowy pomiar koloru zębów:


 

            

Poniżej można obejrzeć etapy wybielania lampą: